Pokazujemy, jak znaleźć profesjonalną spedycję

Pokazujemy, jak znaleźć profesjonalną spedycję

Pokazujemy, jak znaleźć profesjonalną spedycję

Pokazujemy, jak znaleźć dobrą spedycję

Spedycja to dzisiaj jedna z najszybciej umacniających się dziedzin rodzimej gospodarki. Z usług firm spedycyjnych korzysta prawie 85% zarejestrowanych firm w Polsce, zajmujących się handlem, co nie wyklucza, że spedycja nie jest wykorzystywana w pozostałych gałęziach rodzimej gospodarki. Dobrze więc dowiedzieć się, jakimi elementami się kierować podczas wyboru fachowego spedytora, na co zwracać uwagę i nade wszystko, czym tak naprawdę jest spedycja w XXI wieku.
W najprostszej charakterystyce spedycją okazuje się każda ogólnodostępna działalność, której celem jest przewóz produktu z miejsca na miejsce. Ta ogólna charakterystyka jest konieczna, bp w formę usług transportowych może wchodzić zarówno transport międzypaństwowy, krajowy i lokalny. Pytaniem najistotniejszym pozostaje oczywiście kwestia, jak znaleźć dobrą spedycję, a więc co powinno być dla nas warte uwagi w ofertach interesujących nas firm spedycyjnych. Najważniejszym wyznacznikiem zazwyczaj będzie dla nas cena oraz forma jej uiszczenia: ryczałt spedycyjny, który nie określa szczegółowej kalkulacji, stawki czynnościowe wyliczane za konkretne usługi i prowizja spedytorska, kiedy kwota za usługę jest obliczana jest na ze względu na wartość produktów. Prócz ceny istotny jest także rodzaj usługi, którą za nią dostaniemy. Często niskie ceny wcale nie oznaczają atrakcyjnej oferty, ale np. brak któregoś z najważniejszych obowiązków, które powinien wykonywać spedytor. Co więc należy do jego bezpośrednich zadań? Są to przede wszystkim: podpisywanie umów i udostępnianie dokumentacji przewozowej, zabezpieczenie przesyłki, wybór formy transportu, odebranie przesyłki od nadawcy i przewiezienie jej do adresata. Dodatkowo spedytor odpowiada za odprawę celną oraz przeładunek towaru, a w zależności od ustaleń w umowie również za jego możliwe uszkodzenie.
Zastanawiając się nad tym, jak znaleźć dobrą spedycję, można też dowiedzieć się trochę o samej historii firmy spedycyjnej i jej doświadczeniu. Ile istnieje na rynku, kto jest jej klientem oraz jakie są o niej opinie w branży – to ostatnie bardzo łatwo znajdziemy w Sieci.

Mamy ufność, że nieco pokazaliśmy, jak wybrać dobrą spedycję.

Comments are Closed on this Post

Pokazujemy, jak znaleźć profesjonalną spedycję